BOJA
Pomoc
Pomoc użytkowania konta w BOJA.
BOJA » Profil » Pomoc
Ostatnia modyfikacja 17.01.2006
Rejestracja i logowanie:


1. Jak się zarejestrować w serwisie?
Aby zarejestrować się należy wejść na stronę http://profil.boja.pl/register.html, wypełnić wszystkie wymagane pola, zaakceptować regulamin a następnie odebrać e-mail aktywujący konto i wejść na link podany w liście. Od tej pory konto użytkownika będzie aktywne.

2. Dlaczego muszę podawać moje dane osobiste podczas rejestracji?
Boja.pl wymaga od użytkowników podania informacji dotyczących ich miejsca zamieszkania, zainteresowań aby móc śledzić na bierząco ogólny profil użytkownika i przystosowywać się do ich wymagań. Data urodzenia oraz miasto potrzebne jest podczas ewentualnego odzyskiwania konta.

3. Na czym polega logowanie?
Logowanie odbywa się poprzez podanie indywidualnej nazwy konta (loginu) oraz hasła, które użytkownik jest zobowiązany podać podczas rejestracji. Tylko użytkownik, który korzysta ze swojego profilu (czyli jest zalogowany) może korzystać z dodatkowych usług świadczonych przez Boja.pl.

4. Czy moje dane osobiste będą bezpiecznie przechowywane?
Boja.pl dokłada wszelkich starań aby wszelkie informacje dotyczące użytkowników były bezpieczne oraz nie zostały wykorzystane niezgodnie z polskim prawem. Szczegóły określa regulamin.

5. Mój login jest zajęty, co zrobić?
Powinieneś poszukać innego loginu lub dodać dodatkowe litery lub cyfry. Przykładowo jeśli login JAN jest zajęty spróbuj stworzyć JAN15 itd.

6. Dlaczego wybrane przeze mnie hasło nie jest akceptowane?
Prawdopodobnie hasło nie spełnia dwóch podstawowych warunków. Powinno ono składać się z minimalnie 5 znaków oraz zawierać w sobie przynajmniej jedną cyfrę. W przeciwnym wypadku zostanie ono automatycznie odrzucone.

7. Jeśli zapomnę hasła do profilu mogę je odzyskać?
Jest to możliwe na 2 sposoby. Wchodzimy na stronę Przypomnij hasło i wybieramy jedną z dostępnych opcji: Pierwsza umożliwia nam poprzez wpisanie adresu e-mail podanego przy rejestracji oraz daty urodzenia wygenerowanie nowego hasla, które zostanie wysłane na e-mail, natomiast druga wygeneruje nam nowe hasło (wyświetli się ono na stronie) po podaniu loginu, daty urodzenia, miasta oraz daty urodzenia.

8. Czy rejestracja w serwisie zobowiązuje mnie do dodatkowych działań i konsekwencji?
Użytkownik nie jest zbowiązany do jakichkolwiek działań tuż po rejestracji. Jedyną konsekwencją może być wysyłanie płatnych reklam na podany adres e-mail, o czym szerzej możemy przeczytać w regulaminie.

9. Jakie możliwości daje rejestracja?
Zarejestrowanie się w Boja.pl umożliwia korzystanie z wielu dodatkowych usług we wszystkich serwisach. Użytkownicy, którzy nie są zarejestrowani nie mogą korzystać z dodatkowych gier w serwisie gryonline czy tworzyć swojego prywatnego testu.

10. Do czego służy opcja Loguj automatycznie?
Dzięki tej opcji użytkownicy nie muszą za każdym razem korzystać z profilu i logować się - wystarczy że wejdą na jeden z serwisów a zostaną automatycznie zalogowani. Jest to bardzo wygodne przy częstym używaniu konta, lecz w przypadku korzystania z naszego komputera przez inne osoby może być niebezpieczne.


Użytkowanie konta:


1. Czy mogę usunąć swoje konto?
Nie ma takiej możliwości. Każde konto, które zostanie założone pozostaje aktywne, jedynie administratorzy serwisu mają prawo usunąć konto (co następuje z reguły przez naruszenie regulaminu przez użytkownika)

2. Czy dane osobiste można zmienić w trakcie użytkowania konta?
Oczywiście, że tak. Wystarczy zalogować się w profilu, wybrać zakładkę ,,edytuj profil" i ustawić nowe dane. Trzeba jednak pamiętać, że wszelkie informacje muszą być zgodne z prawdą i muszą akceptować regulamin.

3. Czy istnieje możliwość zmiany swojego loginu?
Login jest integralną częścią każdego konta założonego w serwisie Boja.pl dlatego nie da się go zmienić. Użytkownik powinien dokładnie przemyśleć decyzję ustawienia loginu podczas rejestracji.

4. Czy podczas opuszczania serwisu muszę skorzystać z opcji ,,wyloguj"?
Opcja ta zapewni większe bezpieczeństwo i może uchronić przed włamaniem się na konto osób trzecich. Wylogowanie nie powinno sprawić problemów (trwa zaledwie kilka sekund), a z pewnością zapobiegnie niechcianym sytuacjom.

5. Dlaczego nie mogę się zalogować?
Istnieje kilka prawdopodobnych przyczyn. Pierwszą z nich może być błędne zapamiętanie hasła do serwisu. Możemy również popełnić błędy podczas wpisywania hasła - np. użyć dużych liter (często przyczyną jest włączony klawisz Caps Lock), przypadkowe użycie klawisza spacji itd.